top of page

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про оцінку заходів безперервного професійного розвитку на ознаки академічної доброчесності та дотримання принципів медичної/фармацевтичної/реабілітаційної діяльності, заснованої на доказах, (далі принципи доказової медицини) основні засади здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров'я, що організовуються і проводяться Громадською організацією «Ініціативна група розвитку реабілітації» (далі “ГО “ІГРР”).

1.2. Метою проведення безперервного професійного розвитку є всебічний розвиток та фахова підготовка фахівця розвиток його професійної майстерності, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, підвищення освітнього рівня задля забезпечення сталого розвитку України.

1.3. У цьому порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про освіту», «Про вищу освіту». Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725

1.4. Заходи безперервного професійного розвитку проводяться Громадською організацією «Ініціативна група розвитку реабілітації» відповідно до Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725.

1.5. Правила оцінки заходів безперервного професійного розвитку на ознаки академічної доброчесності та дотримання принципів доказовості, методологія оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок працівників сфери охорони здоров’я, а також основні положення про запобігання конфлікту інтересів під час проведення заходів безперервного професійного розвитку та недопущення залучення і використання коштів фізичних (юридичних) осіб для реклами лікарських засобів, медичних виробів, виробів реабілітаційного призначення, медичних послуг, реабілітаційних послуг є відкритими та доступними для ознайомлення на сайті: https://www.rdig.info/

 

2. ПОНЯТТЯ ТА ПРИНЦИПИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ ТА ДОКАЗОВОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

2.1. Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

2.2. Академічна доброчесність передбачає дотримання правил посилання на джерела інформації у випадку використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання вимог про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну наукову (професійну) діяльність; контроль за дотриманням академічної доброчесності працівниками у сфері фізичної реабілітації; об’єктивне оцінювання результатів професійного навчання.

2.3. Доказова реабілітація - це надання реабілітаційних послуг на основі методологічно коректного застосування комплексу заходів з науково доведеною ефективністю та доцільністю.

2.4. Активна й доказова реабілітація – довгий та складний процес. Він передбачає повне залучення кожного члена мультидисциплінарної команди та пацієнта до процесу відновлення. Нерідко, навіть найменші результати даються через біль, піт та втому. Втім, іншого інструментарію, більш простого й приємного сучасна наука ще не вигадала. 

2.5. Загальними принципами проведення реабілітації є:

1) пацієнтоцентричність, що передбачає планування та проведення реабілітації з урахуванням потреб, можливостей та побажань особи, якій надається реабілітаційна допомога, або її законного представника та членів її сім’ї, а також безпосередню їх участь у розробленні, реалізації та внесенні змін до індивідуального реабілітаційного плану;

2) цілеспрямованість - організація процесу реабілітації має спрямовуватися на досягнення довго- та короткострокових завдань;

3) своєчасність - реабілітація має розпочинатися під час гострого реабілітаційного періоду або одразу після стабілізації стану здоров’я з хронічним перебігом, індивідуальний реабілітаційний план має змінюватися відповідно до зміни функціонального стану особи, якій надається реабілітаційна допомога;

4) послідовність - кожний наступний етап процесу реабілітації має бути пов’язаний з попереднім етапом, бути підґрунтям для наступного етапу та враховувати фактичні зміни функціонального стану особи, якій надається реабілітаційна допомога;

5) безперервність - процес реабілітації має відбуватися безперервно протягом всіх реабілітаційних періодів;

6) функціональна спрямованість - реабілітаційна допомога має бути спрямована на досягнення оптимального рівня функціонування та якості життя особи у її середовищі. 

 

3. ПОРЯДОК ВИЯВЛЕННЯ І ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТІВ ПОРУШЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ ТА ДОТРИМАННЯ ПРИНЦИПІВ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ

3.1. Голова ГО “ІГРР”, наказом затверджує склад Організаційного комітету у складі 2-5 осіб, який забезпечує контроль за дотриманням академічної доброчесності та засад доказової медицини, під час освітнього процесу, всіма його учасниками.

3.2. Діяльність членів Організаційного комітету не має бути пов’язаною із виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, імпортом лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів реабілітації (асистивних технологій), або перебувають у господарських, цивільних, трудових відносинах з особами, які провадять таку діяльність. 

3.3. За 10 (десять) робочих днів до проведення заходу розробники матеріалів для Заходу БПР передають Організаційному комітету для оцінки всі навчальні матеріали Заходу БПР на ознаки доброчесності та дотримання Принципів доказової медицини. 

3.4. Протягом 5 робочих днів Організаційний комітет в процесі проведення оцінки всі навчальні матеріали Заходу БПР на ознаки доброчесності та дотримання Принципів доказової медицини забезпечує: здійснення контролю за актуальністю, повнотою та відповідністю матеріалу темі навчання; відсутність реклами торгових назв лікарських засобів та медичних виробів у матеріалах Заходу БПР; відповідність змісту навчальних матеріалів темі заходу та зазначений відповідний рівень доказовості із наведенням належних посилань; зміст матеріалів Заходу БПР відповідає заявленій меті навчання і вимогам академічної доброчесності. 

3.5. Результати оцінки навчальних матеріалів Заходу БПР на ознаки доброчесності та дотримання Принципів доказової медицини Організаційний комітет оформлює протоколом де зазначає обґрунтовані зауваження, які потрібно усунути до проведення Заходу БПР. 

3.6. Під час проведення Заходу БПР Організаційний комітет: забезпечує здійснення контролю за дотриманням засад доказової медицини під час освітнього процесу; не допускає реклами торгові назви лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів реабілітації (асистивних технологій) під час проведення заходів безперервного професійного розвитку; забезпечує контроль участі працівників сфери охорони здоров’я, оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок; виконання методології оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок працівників сфери охорони здоров’я.

 

4.  ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ПОРУШЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ       ДОБРОЧЕСНОСТІ ТА НЕДОТРИМАННЯ ПРИНЦИПІВ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ

4.1. У разі виявлення учасниками або організаторами заходу ознак академічної недоброчесності чи недотримання Принципів доказової медицини. Вони можуть звернутися до голови ГО “ІГРР” у вигляді письмової заяви (або відсканованої копії) де буде вказано суть та конкретний опис фактів порушення.

4.2.   Звернення має бути подано до кінця дня проведення заходу. У заяві зазначаються особисті дані заявника (П.І.Б. , контактні дані:  адреса, телефон, місце роботи, (навчання), посада, підрозділ, особистий підпис). Анонімні заяви та заяви подані на наступний день після проведення заходу головою  не розглядаються.

4.3. Після отримання письмової заяви, голова ГО створює комісію для розгляду фактів  академічної недоброчесності та недотримання принципів доказової медицини. Склад Комісії  затверджується наказом голови ГО “ІГРР” із зазначенням терміну її повноважень.

4.4. На засідання Комісії запрошується заявник та особа, відносно якої розглядається питання щодо порушення нею норм цього Положення.

4.5. За результатами розглянутих на засіданні питань Комісія готує рішення у вигляді висновків щодо порушення норм цього Положення. Зазначені висновки мають рекомендаційних характер, подаються для прийняття рішень голові ГО “ІГРР”. 

4.6. У випадку визнаного порушення принципів академічної доброчесності та доказової медицини, розробник матеріалів несе відповідальність відповідно до законодавства. ГО “Ініціативна група розвитку реабілітації” залишає за собою право більше не запрошувати розробника матеріалів до проведення Заходів БПР.

4.7. Кожна особа, стосовно якої винисено питання про порушення нею академічної доброчесності, має такі права: ознайомлюватися з усіма матеріалами перевірки щодо встановлення факту порушення академічної доброчесності, подавати до них зауваження; особисто або через представника надавати усні та письмові пояснення або відмовитися від надання будь-яких пояснень, брати участь у дослідженні доказів порушення академічної доброчесності; знати про дату, час і місце та бути присутньою під час розгляду питання про встановлення факту порушення академічної доброчесності та притягнення її до академічної відповідальності; оскаржити рішення про притягнення до академічної відповідальності або до суду.

 

5. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

6.1. Цей порядок затверджується на зборах і вводиться в дію рішенням керівного складу Громадської організації «Ініціативна група розвитку реабілітації».

6.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться шляхом затвердження нової редакції 

Положення.

6.3. Після затвердження Положення у новій редакції попереднє положення втрачає юридичну силу.

bottom of page