top of page

МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНЮВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ, КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ТА ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК ПРАЦІВНИКІВ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Методологія оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок працівників сфери охорони здоров’я під час проведення ГО «Ініціативна група розвитку реабілітації» заходів безперервного професійного розвитку для працівників сфери охорони здоров’я розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 725 «Про затвердження ПОЛОЖЕННЯ про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я» із змінами.

1.2. Цей документ визначає порядок комплексного оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок працівників сфери охорони здоров’я, які приймають участь в освітніх заходах безперервного професійного розвитку (далі –БПР), проведених ГО «Ініціативна група розвитку реабілітації». 

1.3. Система комплексного оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок забезпечує об’єктивність оцінки та виконує функції контролю та мотивації працівників сфери охорони здоров’я, які приймають участь в освітніх заходах БПР ГО, що надає можливість досягнення більш якісного рівня знань.

1.4. Нарахування балів БПР працівникам сфери охорони здоров’я здійснюється, відповідно до критеріїв, визначених Наказами МОЗ України. 

 

2. ОЦІНЮВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ, КОМПЕТЕНТОСТЕЙ ТА ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК ПРАЦІВНИКІВ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС НАВЧАННЯ НА ЗАХОДАХ БПР

2.1. Оцінювання рівня набутих знань під час навчання на заходах БПР проводить Комісія з оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок працівників сфери охорони здоров’я, яку формує Організаційний комітет заходу БПР. До складу Комісії залучаються викладачі, що приймають участь у заході з доповідями, лекціями, навчальними тренінгами.

2.2. Не пізніше ніж за два тижні до початку заходу формується база запитань та ситуаційних задач, відповіді на які потребують знання матеріалу заходу БПР в повному обсязі. Якщо практичні навички фахівця базуються на використанні спеціальних пристроїв або обладнання, форма оцінювання повинна містити запитання про технічні характеристики та вимоги до використання даних пристроїв та обладнання.

2.3. З метою оцінювання знань та оволодіння практичними навичками працівників сфери охорони здоров’я, набутих під час проведення тренінгу з оволодіння практичними навичками та/або майстер-класу оцінюються безпосередньо викладачем тренінгу/майстер-класу, в обов’язковій присутності хоча б одного з членів Комісії з оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок.

 

3. ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ТА ОВОЛОДІННЯ ПРАКТИЧНИМИ НАВИЧКАМИ ПРАЦІВНИКІВ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я.

3.1 Умовою для отримання сертифікату з балами за участь у заході БПР з оволодіння теоретичними знаннями є надання  70% правильних відповідей на тестові запитання.

3.2 Умовою для оримання сертифіката з балами БПР з оволодіння практичними навичками є надання  щонайменше 70% правильних відповідей на тестові запитання та виконання практичних завдань з використанням симуляторів або манекенів, якщо такі передбачались за змістом заходу.

 

4. УМОВИ ПЕРЕЗДАЧІ ТА ВИПАДКИ НЕЗАРАХУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

4.1. У випадку, коли учасник заходу БПР не набрав необхідну кількість балів за тестові запитання (не дав необхідну кількість вірних відповідей) він може скористатись ще двома спробами для того, щоб перездати тестування.

4.2. У випадку, коли учасник заходу БПР не набрав необхідну кількість балів за тестові запитання (не дав необхідну кількість вірних відповідей) під час всіх трьох спроб, він може звернутися до голови наукового/організаційного комітету заходу БПР, або голови комісії з оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок з мотивованою апеляцією. Апеляція розглядається уповноваженою особою, до якої вона була направлена, протягом 5-ти робочих днів. За результатами розгляду можливе надання ще однієї спроби для проходження тестування (за наявності достатніх обґрунтувань в апеляції) або остаточна відмова у нарахуванні балів за участь у заході БПР.

 

5. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

5.1 Ця Методологія затверджується і вводиться в дію Головою ГО «Ініціативна група розвитку реабілітації».

5.2 Зміни та доповнення до цієї Методології вносяться шляхом затвердження нової редакції.

5.3 Після затвердження Методології у новій редакції попередня редакція втрачає юридичну силу.

bottom of page